IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 12:08
fot. internet/pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie może spaść do 30 mm wody. Miejscami prognozowane są także burze.

Na terenie województwa pomorskiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu.

- W ciągu dnia oraz w nocy prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów od 5 mm do 15 mm, lokalnie 30 mm. Miejscami burze z porywami wiatru do 65 km/h - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W związku z tym, synoptycy, przestrzegają przed zalaniami i podtopieniami.

- Głównym zagrożeniem będą lokalne zalania i podtopienia, powodujące bezpośrednie zagrożenie dla osób przebywających w piwnicach czy halach garażowych. Drogi mogą być miejscami zalane lub zamulone. Jazda będzie utrudniona z powodu niskiej przyczepności i ograniczonej widoczności. Pojawić się mogą rozlewiska na polach zagrażające uprawom, zwłaszcza w zagłębieniach terenu - ostrzega synoptyk Robert Marcinowicz, biuro prognoz w Żukowie.

Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku, 17 kwietnia godziny 7.30.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.