Pochwalili się wiedzą o Franciszku Trederze - konkurs w Muzeum Kaszubskim

wtorek, 17 kwietnia 2018 r., 09:37
fot. nadesłane

Znajomością życia i działalności założyciela kartuskiego muzeum chwalili się uczestnicy IV Gminnego Konkursu Wiedzy o Franciszku Trederze, który odbył się 13 kwietnia. Uczestniczyły w nim drużyny z ośmiu szkół gminy Kartuzy.

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach konkurs wiedzy o swoim patronie zorganizowało już po raz czwarty we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego im. F. Brzezińskiego. Patronat nad zmaganiami objął burmistrz Kartuz.

Konkurs miał przybliżyć uczniom szkół podstawowych postać Franciszka Tredera - założyciela i patrona Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Organizatorzy chcieli również rozpropagować wiedzę o samym Muzeum Kaszubskim i Kaszubach. Uczestnicy konkursu w podziale na drużyny musieli rozwiązać test i krzyżówkę. Prace oceniała komisja w składzie Alicja Steinka, Ryszard Mielewczyk i Tadeusz Wanke. Nagrody i dyplomy wręczył laureatom i opiekunom Mieczysław Grzegorz Gołuński i jego zastępca Sylwia Biankowska.

I miejsce zdobyła drużyna Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, w składzie: Kinga Recław, Zofia Kempa i Florian Dera. Na drugim miejscu uplasował się zespół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach, tworzyli go Nadia Wolska, Rozalia Formella i Oliwia Grzonka. Trzecie miejsce ex aequo zajęła grupa z ZKiW Dzierżążno, w składzie Seweryn Cybulski, Agata Ziółek i Dawid Głodowski oraz z SP Grzybno - Jakub Paczoska, Piotr Kaszuba i Anna Turzyńska.

- Dziękujemy za udział również Szkole Podstawowej w Mirachowie, Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach, Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach, Zespołowi Szkół w Kiełpinie - podkreślała Barbara Kąkol, dyrektor muzeum.

Konkurs spektaklem swojego Teatru Rzeźby umiliła Irena Brzeska.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.