Napadły i okradły 67-letnią kobietę. Są w rękach policji

wtorek, 17 kwietnia 2018 r., 17:07
fot. internet/KPP Kartuzy

Dwie kobiety w sobotę napadły na 67-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego. Pobiły ją i ukradły jej pieniądze i biżuterię. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sulęczynie zatrzymali w niedzielę dwie kobiety w wieku 43 i 50 lat, podejrzane o rozbój. Zgodnie z ustaleniami mundurowych sprawczynie napadły w sobotę na 67-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego. Stosując wobec niej przemoc fizyczną, ukradły jej pieniądze i biżuterie.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z posterunku w Sulęczynie.

- Poczynione przez nich ustalenia, przesłuchania świadków i zebrany przez nich obszerny materiał dowodowy pozwoliły szybko wytypować i zatrzymać podejrzane o dokonanie tego czynu dwie kobiety. Mundurowi doprowadzili je do najbliższej komendy - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Zatrzymane kobiety usłyszały zarzut rozboju. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawczyń środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za rozbój grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.