Pożyczka przez Internet - jak wybrać najlepszą ofertę?

środa, 18 kwietnia 2018 r., 08:25
fot. nadesłane

Wakacyjny wyjazd, okres świąteczny, remont mieszkania czy inny niespodziewany wydatek - dodatkowe środki mogą przydać się w wielu różnych sytuacjach. Jeśli nie chcesz lub po prostu nie możesz skorzystać z propozycji kredytowej banków, do twojej dyspozycji pozostają jeszcze pożyczki w parabankach. Sprawdź, co musisz wiedzieć by wybrać najlepszą dla siebie ofertę takiego produktu.

Na polskim rynku działa już kilkadziesiąt firm pożyczkowych, które oferują szybkie i wygodne pożyczki przez Internet. Ich oferty różnią się pod względem oprocentowania, maksymalnej kwoty pożyczki, okresu na jaki można zaciągnąć zobowiązanie, czy też rodzajów i wysokości dodatkowych kosztów. Pamiętając o tych kilku poniższych kwestiach, bez problemu wybierzesz dobrą i bezpieczną ofertę pożyczki online.

Liczy się przede wszystkim RRSO

W przypadku pożyczek internetowych występują najczęściej dwa rodzaje kosztów: odsetki oraz prowizja za udzielenie finansowania. Do tego dochodzą oczywiście opłaty karne za zwłokę w spłacie zobowiązania, a czasem jeszcze kilka innych wydatków związanych z obsługą pożyczki. Dlatego w praktyce, analizując poszczególne oferty należy zwracać uwagę przede wszystkim na RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania), które pokazuje w ujęciu procentowym wszystkie koszty towarzyszące danej propozycji - czyli wyraża jej faktyczną opłacalność.

Umowa pożyczki

Zanim pożyczkodawca przeleje na twoje konto środki, w pierwszej kolejności udostępni ci umowę pożyczki. Zapoznając się z jej treścią musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na wyżej wspomniane opłaty, a także termin i sposób spłaty pożyczki, czy też konsekwencje zalegania z regulowaniem zobowiązania. Jeśli którykolwiek z zapisów jest dla ciebie niejasny, poproś konsultanta firmy pożyczkowej o wyjaśnienie swoich wątpliwości. Jeśli i on nie będzie w stanie klarownie objaśnić istoty danego zapisu, lepiej rozejrzyj się za inną ofertą.

Wiarygodność firmy pożyczkowej

Ostatnia nowelizacja przepisów sprawiła, że funkcjonowanie firm pożyczkowych jest obecnie bardzo dobrze regulowane. Już nie mogą one stosować restrykcyjnych kar za opóźnienia w spłacie rat, a przy tym muszą czytelnie informować o kosztach swoich produktów (w tym również RRSO). Niemniej jednak, choć daje to klientom większe bezpieczeństwo, niestety nadal można spotkać mniej uczciwych pożyczkodawców. Dlatego też, zawsze dobrze jest wejść na forum kredytowe (na przykład: minipozyczka.com.pl) i poczytać najpierw opinie o danej instytucji pożyczkowej. Na tego typu stronach można też znaleźć wpisy przybliżające działanie poszczególnych produktów pożyczkowych, a także pomoc w znalezieniu atrakcyjnej oferty.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.