Stężyckie inwestycje w gronie najlepszych w Polsce

czwartek, 19 kwietnia 2018 r., 10:11
fot. internet/UG Stężyca

Gmina Stężyca znalazła się wśród takich miast jak Warszawa, Gdańsk, Rzeszów, Sosnowiec czy Katowice. To wszystko za sprawą nominacji do konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018. Kompleksowa rewitalizacja gminy może zostać nagrodzona prestiżową nagrodą. Przyczynić się mogę do tego również internauci.

Gmina Stężyca do konkursu startuje z kompleksową rewitalizacją terenów zdegradowanych gminy. To sześć inwestycji, które wykonywane były na terenie gminy w ostatnich latach. Pierwszym etapem była budowa ośrodka zdrowia. Drugi etap obejmował budowę parku rekreacyjnego, zaś trzeci mariny wodnej z promenadą. Czwarty etap to budowa urzędu gminy, zaraz po nim gmina stworzyła kompleks sportowy. Ostatni etap to węzeł integracyjny.

- Zgłoszenie do konkursu wysłaliśmy, bo poprosił nas o to Urząd Marszałkowski. Ku naszemu zaskoczeniu nasza aplikacja została przyjęta i znaleźliśmy się w zacnym gronie 30 nominowanych samorządów do prestiżowego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018. Jesteśmy jedną z dwóch gmin wiejskich, które zostały wyłonione spośród nadesłanych zgłoszeń. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni, bo to już jest dla nas ogromne wyróżnienie - tłumaczy Tomasz Brzoskowski, wójt gminy Stężyca.

Łączna wartość nominowanych inwestycji to ponad 34 miliony złotych, z czego niespełna siedem i pół miliona dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, z budżetu państwa ponad pięć i pół miliona, zaś wkład własny wyniósł ponad 21 milionów złotych.

W drugim etapie konkursu głos należeć będzie do członków Rady Konsultacyjnej, którzy spośród nominowanych projektów wybiorą najlepsze. Komisja wybierać będzie spośród inwestycji komunalnych, proekologicznych projektów antysmogowych, a także projektów z zakresu smart cities.

Warto dodać, że gminę Stężyca w konkursie może wesprzeć każdy. Swój głos można oddać na stronie www.portalsamorzadowy.pl. Głosowanie potrwa do 2 maja, do godziny 12.00.

Laureaci konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018 zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który odbędzie się w dniach od 14 do 16 maja.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.