Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice" laureatem prestiżowej nagrody

piątek, 20 kwietnia 2018 r., 11:40
fot. internet/GOK Sierakowice

Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice" otrzyma bardzo ważną nagrodę im. Oskara Kolberga. To prestiżowe wyróżnienie za zasługi dla kultury ludowej. To pierwszy kaszubski zespół, który wpisany zostanie na listę laureatów.

Nagroda im. Oskara Kolberga to najważniejsze w Polsce wyróżnienie, które przyznawane jest za dokonania twórcze, artystyczne, naukowe oraz za działalność wspierającą tradycję i kulturę regionalną. Jej patronem jest Oskar Kolberg - etnograf, folklorysta, kompozytor i twórca największego w XIX wieku zasobu źródeł etnograficznych do badania kultury ludowej obszaru dawnej Rzeczypospolitej. 11 kwietnia 2018 roku, na posiedzeniu Komisji Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" dokonano wyboru laureatów tegorocznej edycji konkursu. W jednej z kategorii, dla zespołów folklorystycznych, nagrodzony został Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice".

- Bardzo cieszymy się z tej nagrody. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Tym bardziej, że z tego co wiem jesteśmy pierwszym zespołem kaszubskim, który został laureatem tej nagrody - mówi Irena Kulwikowska, kierownik KZSPiT "Sierakowice".

Razem z sierakowickim zespołem nagrodę w kategorii odbierze Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Markowianie" z Markowa w powiecie łańcuckim. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 6 czerwca o godz. 12.00, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej informacji o nagrodzie można przeczytać na stronie.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.