Kartuzy. Dzielili się krwią. Zebrali niemal 16 litrów

sobota, 21 kwietnia 2018 r., 11:47
fot. AL

Za nami kolejna sobotnia zbiórka krwi. Połączona była ona z akcją dzielenia się płynem ratującym życie z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka, dlatego też wśród dawców nie brakowało strażaków. Wspólnie udało się zebrać niemal 16 litrów krwi.

39 osób odpowiedziało na zaproszenie oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach, które przeprowadziło drugą już w tym roku sobotnią akcję oddawania krwi. Najcenniejszym lekiem podzielić się mogły 35 osoby, a tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się o niemal 16 litrów dającego nadzieję i ratującego życie płynu.

Warto dodać, że wśród dawców tradycyjnie pojawili się strażacy, jak również osoby niezwiązane ze służbą pożarniczą.

Kolejna sobotnia akcja odbędzie się 23 czerwca.

Przypominamy, że krwią można dzielić się także od poniedziałku do piątku w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach (przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach w godzinach od 7. do 12.

Dlaczego warto odwiedzić punkt krwiodawstwa? Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.