Pomorski sezon żeglarski 2018 zainaugurowany

niedziela, 22 kwietnia 2018 r., 15:31
fot. AL

W niedzielne przedpołudnie w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze oficjalnie otwarto pomorski sezon żeglarski 2018. Na maszt wciągnięto więc flagę, a na wody Jeziora Brodno Wielkiego wypłynęły żaglówki biorąc udział w inaugurujących tegoroczny sezon regatach.

W przedostatni kwietniowy weekend zainagurowano pomorski sezon żeglarski 2018. Gospodarzem oficjalnego otwarcia było Centrum Sportów Wodnych i Promocju Regionu na Złotej Górze.

- Niezmiernie mi miło w tak wspaniałą pogodę powitać w naszym Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu. To centrum żyje dlatego, że jest wielu chętnych do nauki żeglarstwa. To tutaj ci najmłodsi rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem, by potem wypłynąć na szerokie wody, naszego polskiego Bałtyku i dalej płynąć oceanami. Jest nam miło, że to właśnie w centrum Kaszub, na Złotej Górze możemy rozpocząć tegoroczny sezon żeglarski. Mam nadzieję, że to wasze żeglarskie plany spełnią się tu na wodach Jeziora Brodno Wielkiego - mówił burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

- Cieszę się, że sezon otwieramy w tym miejscu, bo to oznacza, że żeglarstwo na stałe wpisało się w dwa ważne aspekty życia tego regionu - wychowanie i realizowanie pasji żeglarskiej młodzieży oraz rozwój turystyki, która może zaowocować tym, że będzie tu przyjeżdżało coraz więcej osób - dodawał Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarstwa.

- To miejsce jest doskonałym dowodem na to, że w małych środowiskach, przy akceptacji władz lokalnych i społeczności, można zbudować fantastyczną infrastrukturę, korzystając też z członkowstwa w Unii Europejskiej. Dzięki środkom unijnym można uczyć najmłodszych i rozwijąc ich pasję do żeglarstwa - podkreślał z kolei marszałek Mieczysław Struk.

Podczas oficjalnej części inauguracji sezonu kapituła Pomorskiego Związku Żeglarskiego wręczyła też odznaki Zasłużony dla Żeglarstwa, wśród wyróżnionych znalazła się między innymi Hanna Kajeta, z kolei burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński otrzymał medal za szczególne zasługi dla żeglarstwa pomorskiego.

Po oficjalnym otwarciu, nadszedł czas na regaty. Młodzi adepci sztuki żeglarskiej rywalizowali w klasie Optimist, Cadet, Omega i Open o Puchar pomorskiego i kartuskiego otwarcia sezonu żeglarskiego. Niedzielne wyścigi poprzedziła konferencja "Bezpieczeństwo, medycyna, zdrowie i kultura fizyczna. Wybrane zagadnienia".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.