Pola Nadziei 2018 - pomagali tym, dla których nie ma nadziei

niedziela, 22 kwietnia 2018 r., 15:51
fot. AL

Poświęcenie motocykli, pokaz Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego, dmuchawce, zjeżdżalnie, czy zawody sportowe dla dzieci - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników niedzielnego festynu "Pola Nadziei 2018", podczas którego kwestowano na rzecz kartuskiego hospicjum. Datki na opiekę podopiecznych hospicjum od rana na terenie niemal całego powiatu zbierało kilkudziesięciu wolontariuszy.

60 wolonatriuszy kwestowało od wczesnych godzin rannych na rzecz walczących z nowotworami. Mieszkańcy z kolei po raz kolejny udowodnili, że nie są obojętni wobec cierpienia drugiego człowieka. Nie tylko chętnie wrzucali pieniądze do puszek, ale aktywnie uczestniczyli w festynie, podczas którego również mogli wesprzeć podopiecznych hospicjum.

Festyn przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach zainaugurowało poświęcenie motocykli i otwarcie sezonu motocyklowego. Po tymże wydarzeniu na boisku zaprezentowało się Starogardzkie Bractwo Rycerskie, a następnie dzieci i młodzież mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. Na najmłodszych czekały też dmuchańce, zjeżdżalnie czy kule wodne.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.