Targowisko w centrum Kartuz jeszcze w tym roku - wkrótce rusza budowa wiat

środa, 25 kwietnia 2018 r., 09:05
fot. internet/UM Kartuzy

Targowisko Miejskie w Kartuzach jeszcze w tym roku powróci na swoje dawne miejsce. Jak informuje kartuski magistrat, ma zostać uruchomione najpóźniej w listopadzie br. Na placu przy ul. Szkolnej powstaną dwie wiaty handlowe. Gmina już wybrała wykonawcę tej inwestycji.

Wiaty staną w okolicy dawnego, historycznego już targowiska, na placu przy ul. Szkolnej. Powstaną na konstrukcji stalowo-drewnianej. Zgodnie z koncepcją, obiekty mają przyczynić się do ponownego ożywienia handlu w centrum Kartuz. Po rozbudowie targowisko będzie stanowiło jednolity kompleks handlowo-targowy z różnorodnymi miejscami do handlowania.

- Inwestycja będzie stanowiła uzupełnienie już istniejącej bazy handlowej przy ul. Dworcowej, przyczyni się też do wzrostu sprzedaży produktów rolno-spożywczych z gospodarstw ekologicznych - informuje kartuski magistrat.

Na sprzedaż produktów rolno-spożywczych, w tym certyfikowanych produktów ekologicznych zostanie wydzielona odrębna strefa z oznakowaniem "Mój Rynek".

- To ogromna szansa na powrót w to miejsce rolników, na co przez ostatnich kilka lat liczyli przedstawiciele Pomorskiej Izby Rolniczej oraz sami zainteresowani - podkreśla urząd.

Burmistrz Mieczysław Gołuński już podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Przetarg na to zadanie wygrała firma Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowa.

Inwestycja jest realizowana dzięki pozyskanej przez gminę dotacji w ramach projektu pt. "Przebudowa targowiska przeznaczonego na cele promocji lokalnych produktów przy ul. Szkolnej w Kartuzach". Zadanie będzie współfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowanie unijne wyniesie około 368 tys. zł, natomiast koszt całego zadania to kwota nieco ponad 481 tys. zł.

- Mieszkańcy gminy Kartuzy w minionych latach wiele razy zwracali uwagę, że kartuskie targowisko powinno wrócić na swoje miejsce, do centrum miasta, i że nietrafioną decyzją było przeniesienie go na obrzeża Stolicy Kaszub, dokładniej zaś na ulicę Sędzickiego. Trudno było się z tym nie zgodzić. Dlatego też targowisko wróci tam, gdzie było dawniej. Nie będzie już jednak skupiskiem blaszanych, często nieestetycznych budek - powiedział Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz.

Targowisko powinno zostać uruchomione najpóźniej w listopadzie br.

Oprac. MD-Z
Źródło: kartuzy.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.