Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani na drogach powiatu kartuskiego

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 10:37
fot. archiwum

W minionych dniach policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie. Mimo surowych kar, apelów, przestróg wciąż pojawiają się kierujący, którzy pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu.

Podczas weekendu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom.

Jak informuje, Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, pierwszego nietrzeźwego zatrzymano w sobotę, 21 kwietnia o godz. 22.20 w Żurominie. 53-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, prowadził seata, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 2 promile. Godzinę później w Borkowie zatrzymano 19-letniego mężczyznę, który kierował toyotą mając w organizmie również ponad dwa promile alkoholu.

W ostatnich dniach nietrzeźwych kierujących zatrzymano więcej. W czwartek, około godz. 16 w Starkowej Hucie, policjanci zatrzymali 42-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego, która kierowała samochodem mając w organizmie około promila alkoholu.

Warto pamiętać, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości może zostać ukarane nawet pozbawieniem wolności do lat dwóch, minimum trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.