W środę wspólnie upiększą teren przy kolegiacie w Kartuzach - dołącz do akcji

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 09:30
fot. archiwum

Przy prowadzącej do Kolegiaty alei wkrótce pojawią się młode lipy. W ten sposób upamiętnione zostaną wybitne postaci, zasłużone dla historii miasta. Sadzenie drzewek zaplanowano na środę na godz. 17. Inicjatorzy zapraszają do udziału w akcji wszystkich mieszkańców Kartuz.

Długowieczne lipy mają upamiętnić takie postaci jak Jana z Rusocina, fundatora zakonu kartuzów, Jana Thiergarta, fundatora kartuskiej świątyni, Jana Deterhusa, pierwszego przeora zakonnego oraz Jerzego Schwengela, wybitnego XVIII-wieczny przeora i dziejopisarza zakonu. Przy drzewkach pojawią się również granitowe tablice ze stosownymi adnotacjami o każdej z osób. Lipy posadzone zostaną między parkingiem, a prowadzącą do świątyni aleją.

Projekt realizowany będzie w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców. To wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Kartuzach, Towarzystwa Miłośników Kartuz oraz Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Żurakowskiego. Całe przedsięwzięcie obejmie również stworzenie parku kwiatowego "Zasłużonych dla Kartuz", który znajdować się będzie pomiędzy parkingami - nowym i już istniejącym. Wspólne sadzenie kwiatów zaplanowano na czerwiec.

Wspólne nasadzenie drzewek natomiast zaplanowano na środę, 25 kwietnia na godz. 17. Inicjatorzy akcji zapraszają do udziału w niej wszystkich mieszkańców Kartuz.

- Akcja zostanie przeprowadzona w formie warsztatów mieszkańców ze specjalistą ds. architektury przestrzeni, panią Aleksandrą Brillowską, pracownikiem Wydziału Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kartuzach - informuje urząd.

Imiona i nazwiska osób uczestniczących w sadzeniu drzewek pojawią się na tabliczkach przy rzeźbie kartuskiego Mnicha.

MD-Z
Info: UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.