Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 2011. Zwycięstwo Lwa Lębork

środa, 25 kwietnia 2018 r., 08:58
fot. nadesłane

W niedzielę, 8 kwietnia na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2011 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to dwudziesty piąty turniej, a zarazem ostatni w bieżącym sezonie 2017/2018 z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 8 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. W grupie A zdecydowanie najlepsze okazało się GKS Przodkowo, które zdobyło komplet 9 pkt. Kolejne miejsca zajęli AP Marko-Gol Gdańsk (4 pkt), Sopocka Akademia Piłkarska (3 pkt) oraz Szargan Somonino (1 pkt). Grupę B zdominował AP Lew Lębork (komplet 9 pkt bez straty gola) wyprzedzając Olimpico Malbork i Amator Kiełpino (po 4 pkt) oraz GTS Przywidz (0 pkt).

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów ćwierćfinałowych, które były bardzo zacięte. Wprawdzie w pierwszym GKS Przodkowo rozbił GTS Przywidz 9:0, natomiast w trzech pozostałych trwała zażarta walka do samego końca. W drugim spotkaniu wyżej rozstawione po fazie grupowej dziewczynki z Olimpico Malbork przegrały 1:2 z Sopocką Akademią Piłkarską. Kolejny mecz był najbardziej wyrównany i zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Tak więc o awansie do półfinału decydowały rzuty karne, w których AP Marko-Gol Gdańsk okazał się lepszy od Amatora Kiełpino w stosunku 2:1. W ostatnim meczu tej fazy rozgrywek Lew Lębork niespodziewanie męczył się z ostatnim w swojej grupie Szarganem Somonino wygrywając ostatecznie 2:1 i tracąc tym samym pierwszą bramkę w turnieju.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. W pierwszym meczu Olimpico Malbork wygrało z GTS Przywidz aż 10:0. Drugie spotkanie było już bardziej zacięte i Amator Kiełpino wygrał w derbach z Szarganem Somonino 1:0. W pierwszym meczu decydującym o awansie do finału doszło do sporej niespodzianki, gdyż mający do tej pory komplet zwycięstw zawodnicy GKS Przodkowo przegrali z Sopocką Akademią Piłkarską 1:3. W drugim spotkaniu Lew Lębork pewnie pokonał AP Marko-Gol Gdańsk 3:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Szargan Somonino pokonał GTS Przywidz 6:0. Miejsce piąte zajęły dziewczynki z Olimpico Malbork pokonując 4:1 Amatora Kiełpino. Mecz o trzecie miejsce był bardzo zacięty i ostatecznie na najniższym miejscu podium stanęli zawodnicy GKS Przodkowo pokonując 1:0 AP Marko-Gol Gdańsk. W meczu finałowym kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa zawodnicy AP Lew Lębork pokonali 2:0 Sopocką Akademię Piłkarską.

Składy medalistów:
1. AP Lew Lębork - Bartosz Ropela (9), Max Pryczkowski (1), Szymon Jaroń, Nikodem Pryczkowski, Kajetan Garbaczewski (8), Michał Migowski (3), Filip Ptasiński (1), Kacper Płatek, Konrad Wierciński, Fabian Farat
2. Sopocka Akademia Piłkarska - Filip Panek, Bruno Ziegert (1), Antonio Mastroianni (1), Julian Łosiński (1), Eryk Taraśkiewicz, Wiktor Marchlewicz, Mikołaj Trębowicz (1), Tadeusz Haller, Jakub Filbrandt (3)
3. GKS Przodkowo - Arkadiusz Reca (1), Fabian Ptak, Kordian Kononowicz, Oskar Czoska (11), Adrian Richter, Filip Stenzel (1), Kacper Szwonka (6)

Ostateczna kolejność:
1. AP Lew Lębork
2. Sopocka Akademia Piłkarska
3. GKS Przodkowo
4. AP Marko-Gol Gdańsk
5. Olimpico Malbork
6. AP Amator Kiełpino
7. Szargan Somonino
8. GTS Przywidz

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Kaja Płotka (Olimpico Malbork)
- najlepszy bramkarz : Szymon Jaroń (AP Lew Lębork)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Oskar Czoska (GKS Przodkowo)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.