Nieś pomoc - masz ją we krwi. W sobotę zbiórka krwi w Kamienicy Królewskiej

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 11:45
fot. nadesłane

W najbliższą sobotę nadarzy się kolejna okazja do podzielenia się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Przy remizie OSP w Kamienicy Królewskiej z inicjatywy miejscowego klubu honorowych dawców stanie krwiobus. Celem akcji poza tym nadrzędnym, a więc ratowaniem życia, jest też uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. Błogosławionej Marty Wieckiej przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zapraszają wszystkich do podzielenia się płynem dającym nadzieję i ratującym życie.

Krwią będzie można dzielić się w najbliższą sobotę, 28 kwietnia w godzinach od 9. d0 14 przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy Królewskiej. Będzie to już siódma akcja oddawania krwi połączona z rejestracją dawców szpiku kostnego.

Warto dodać, że celem akcji poza ratowaniem życia drugiego człowieka, jest też zebranie 100 litrów krwi w ciągu 180 dni, co ma upamiętnić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

- Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć - zachęcają organizatorzy akcji.

Dlaczego warto? Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.