Przegrana piłkarzy ręcznych SPR GKS Żukowo w meczu z OKPR Warmia Energa Olsztyn

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 08:00
fot. nadesłane

W sobotę, 14 kwietnia, do Żukowa zawitał kolejny zespół z czołówki tabeli I Ligi Piłki Ręcznej - OKPR Warmia Energa Olsztyn. Zespół z Warmii przyjechał w bardzo osłabionym składzie. Do protokołu zawodów, trener wpisał zaledwie 12 zawodników. Dodatkowo trzech z nich, w ogóle nie pojawiło się na boisku.

Pojawiła się olbrzymia szansa na sensacyjne zwycięstwo. Gospodarze dominowali od samego początku. W 18 minucie meczu, na tablicy wyników wynik brzmiał 9 : 3 dla SPR GKS. Bramki zdobywali m. in. Grzegorz Dorsz, Wojciech Hajnos, Karol Radecki i Krzysztof Gądek. Tak wysokie prowadzenie już na początku, uśpiło gospodarzy. Bardziej doświadczony zespół z Olsztyna, dowodzony z ławki trenerskiej oraz boiska, przez byłego wielokrotnego reprezentanta Polski - Daniela Żółtaka - powoli nadrabiał straty. Do przerwy udało im się zmniejszyć przewagę do zaledwie jednej bramki (12:11).

W przerwie meczu przygotowaną niespodziankę dla kibiców. Specjalnie dla sympatyków zespołu zaprezentował się krótkim występem Regionalny Zespół Pieśni i Tańca BAZUNY.

Drugą część meczu również lepiej rozpoczęli goście i to zawodnicy z Żukowa, musieli bronić wyniku. Na tablicy wyników, praktycznie przez całą drugą połowę pojawiał się wynik remisowy. W 51 minucie goście wyszli nawet dwu-bramkowe prowadzenie. Ze strony SPR GKS próbował jeszcze walczyć Alan Benkowski, jednak doświadczenie rywali z Olsztyna pozwoliło im na utrzymanie przewagi. Praktycznie wykorzystali większość błędów zawodników z Żukowa. Niecelne rzuty SPR GKS, przeciwnicy zamieniali w bramki zdobywane z kontrataków.

Po zakończeniu meczu zawodnicy SPR GKS mieli olbrzymi niedosyt. Naprawdę była olbrzymia szansa na kolejne sensacyjne punkty.

Kolejny mecz odbył się 21 kwietnia, na wyjeździe - rywalem żukowian był zespół Mazura Sierpc. Szczypiorniści z Żukowa wygrali spotkanie 28:21. Szczegółowa relacja wkrótce. W Żukowie zawodnicy SPR GKS, w kolejny weekend (28-29 kwietnia), zmierzą się z drużyną MKS Grudziądz.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczów można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook (SPR GKS Żukowo).

Nadesłane/SPR GKS Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.