Sukcesy zapaśników Cartusii na Mistrzostwach Wielkopolski w Swarzędzu

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 08:42
fot. nadesłane

Sześć złotych, trzy srebrne i pięć brązowych medali zdobyli młodzi zapaśnicy GKS Cartusii Kartuzy podczas zawodów, które 14 kwietnia odbyły się w Swarzędzu. W klasyfikacji drużynowej kartuska reprezentacja zdobyła trzecie miejsce.

W Mistrzostwach Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym w Swarzędzu uczestniczyło 170 zawodników z piętnastu klubów. GKS Cartusię Kartuzy reprezentowało siedemnastu zapaśników. Wszyscy spisali się doskonale. Wywalczyli czternaście medali. Tytuły Mistrzów Wielkopolski i złote medale zdobyli Błażej Miotk, Jakub Myszk, bracia - Natan i Noe Wolscy, Olivier Dobka i Szymon Treder. Wicemistrzami zostali Wiktor Zelewski, Leon Dera i Eryk Stromski, natomiast brązowe krążki wywalczyli Kewin Stencel, Jakub Chlechowicz, bracia - Kamil i Paweł Lejkowie oraz Paweł Janzen. W skład ekipy weszli także: Karol Niklas, który zajął miejsce dziewiąte, Kacper Stencel z miejsce piątym oraz Michał Słupecki z miejscem siódmym. Drużynowo Cartusia uplasowała się na miejscu trzecim.

- Oceniając występ trzeba zauważyć spory postęp, co dotyczy przede wszystkim złotych medalistów. Znając realia tego sportu, wyniki to skutek wytężonej, systematycznej pracy, sporej świadomości najmłodszych, którzy wiedzą, że dzięki trudowi i zaangażowaniu mogą osiągnąć sukcesy w przyszłości w skali kraju i kontynentu. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i gratulujemy trenerowi Marcinowi Dobce, który dyrygował drużyną w tych mistrzostwach - zaznacza klub.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.