Sara Murszewska i Łukasz Warmowski z sukcesami w ogólnopolskim konkursie z angielskiego

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 08:09
fot. nadesłane

Dwoje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach uzyskało fantastyczne wyniki w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego - English Ace.

Konkurs English Ace w marcu zorganizowany przez Łowców Talentów - Jersz. Sprawdza on nie tylko wiedzę leksykalno-gramatyczną z języka angielskiego, zawiera również pytania z historii i kultury obszaru anglojęzycznego.

- Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste - podkreślają organizatorzy.

Jak zaznaczają, udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów, ułatwia też osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru. W całym kraju z testem zmierzyło się 540 uczniów klas drugich ze szkół ponadgimnazjalnych. Swoje umiejętności sprawdziło również 16 uczniów z I LO z Klasztornej.

Fantastyczny wynik i tytuł laureata zdobyła w konkursie Sara Murszewska, uczennica klasy IIe, która uzyskała 196 pkt. na 224 możliwych i tym samym zajęła pierwsze miejsce w województwie, a trzecie w kraju. Tytuł laureata zdobył też Łukasz Warmowski, kolega z klasy Sary, który z wynikiem 186 pkt. zajął drugie miejsce w województwie i jedenaste w kraju. Uczniowie Ci otrzymali nagrody o wartości 200 zł.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.