Pracowity weekend Rebelii. Mikołaj Krause oraz Nikodem Bigus medalistami Pucharu Świata

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 08:30
fot. nadesłane

Ubiegły weekend był bardzo pracowity dla zawodników Rebelii. Wojownicy z Kartuz uczestniczyli w mistrzostwach Polski Low-kick oraz w Pucharze Świata w Austrii, skąd przywieźli dwa medale.

Czteroosobowa reprezentacja Rebelii brała udział w Pucharze Świata, który rozgrywany był w Austrii. To turniej, który przyciągnął do Tyrolu 1149 zawodników z 220 klubów. Na zawodach nie było trenera kadry Polski w kickboxingu Patryka Zaborowskiego, ale mimo to zawodnicy spisali się świetnie. Reprezentanci Kadry Narodowej, Mikołaj Krause oraz Nikodem Bigus, z zawodów przywieźli srebrny oraz brązowy medal. Na dalszych pozycjach zostali sklasyfikowani Kacper Wierzba oraz Nikola Zaborowska, którzy przegrali swoje pierwsze walki z zawodnikami ze Słowenii oraz Węgier.

W tym samym czasie inni reprezentanci Rebelii zmagali się z najlepszymi zawodnikami ringowej formuły low-kick. Legnickie mistrzostwa odwiedziło 249 zawodników z 75 klubów, którzy rywalizowali o miano najlepszego zawodnika kraju w formule. Kartuzy reprezentowało trzech zawodników: Michał Konkel, Adam Kryszewski oraz Kamil Mateja.

Pierwsza ringowa walka Adama i Michała zakończyła się przegraną, co wykluczyło ich z dalszej rywalizacji. Natomiast zeszłoroczny medalista low-kick, Kamil Mateja, w pierwszej walce zdecydowanie zwyciężył z zawodnikiem z Wrocławia 3:0. Kolejna walka nie przyniosła jednak oczekiwanego rezultatu i w starciu z zawodnikiem z Sanoka - zeszłorocznym mistrzem Polski, Kamil przegrał 0:3.

Rebelia dziękuje trenerowi Andrzejowi Garbaczewskiemu z Siedlc oraz Witoldowi Kostce z Katowic, za wsparcie zawodników Polskiej Floty Rebelia Kartuzy, podczas nieobecności trenera Patryka Zaborowskiego.

info. Polska Flota Rebelia Kartuzy,
oprac. DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.