Kartuskie Centrum Kultury świętowało 25-te urodziny

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 20:59
fot. MD-Z

Od 25 lat dba o rozwój talentów, służąc wszystkim grupom wiekowym. Organizuje i współorganizuje różnego typu imprezy i wydarzenia kulturalne. Jest ważnym życia ośrodkiem życia kulturalnego nie tylko dla gminy Kartuzy, ale również całego powiatu. Kartuskie Centrum Kultury, bo o nim mowa, świętowało jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Z tej okazji w czwartkowy wieczór odbyła się uroczysta gala, na której podopieczni i pracownicy placówki zaprezentowali swoje talenty. Jak to na urodzinach bywa, posypały się również życzenia, gratulacje i podziękowania.

Gala z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Kartuskiego Centrum upłynęła pod znakiem prezentacji licznych talentów osób korzystających z oferty placówki. Publiczność zgromadzona w czwartkowy wieczór w sali widowiskowej KCK, podziwiać mogła okraszony humorem, tańcem i śpiewem wspaniały spektakl. Wystąpili w nim zarówno uczestnicy zajęć i kółek zainteresowań, jak i instruktorzy oraz pracownicy centrum. W trwającym kilkadziesiąt minut programie zaprezentowali się m.in. tancerze, wokaliści, osoby grające na instrumentach, chórzyści, panie uczęszczające na aerobik oraz studentki Uniwersytetu III Wieku. Było radośnie, wesoło, a momentami także nastrojowo i wzruszająco.

W drugiej części obchodów posypały się już gratulacje i życzenia.

- 25 lat to ćwierć wieku. Myślę, że w tej krótkiej odsłonie, jaką zobaczyliśmy przed chwilą, zaprezentowano nam w pigułce to, co dzieje się w centrum kultury. Centrum kultury jest nie tylko dla mieszkańców naszego miasta i gminy, bo bardzo wiele osób przewinęło się tutaj (podczas występu - przyp. red. )z różnych gmin. I z tego jesteśmy ogromnie dumni, że możemy tworzyć taką kulturę centralną dla naszego powiatu. Jest nam bardzo miło, że tutaj mogą szlifować się wspaniałe talenty tych, którzy urodzili się i żyją wśród nas. Myślę, że mamy się czym chwalić - podkreślał burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Kartuskie Centrum Kultury prowadzi również informację turystyczną, centrum sportów wodnych i promocji regionu. Ma szeroki zakres działania i świetnie daje sobie z tym radę, wychodząc na przeciw oczekiwaniom, które stawiają mieszkańcy i ci, którzy odwiedzają naszą stolicę. W imieniu mieszkańców chciałbym złożyć życzenia i podziękować za to, co robicie. Za to, że pokazujecie, że Kaszuby i Kartuzy stoją kulturą. To co robicie, robicie wspaniale i róbcie tak dalej - zaznaczył.

Janina Kwiecień, starosta kartuski złożyła życzenia w imieniu powiatu, a także działających na jego terenie przedstawicieli gminnych ośrodków kultury i instytucji z kulturą związanych.

-Proszę przyjąć od nas wszystkich serdecznie podziękowania, bo jaka jest kultura, tacy są mieszkańcy. To, co dzieje się w tym budynku, przekłada się potem na życie dorosłych. Dzieci, młodzież, i ci troszeczkę starsi, wszyscy czerpią radość z tego, co tutaj robią. Szlifują swoje talenty, rozwijają i integrują się. Jest to szalenie ważne w tych czasach, gdy naszą przestrzenią zawładnęły smartfony, tablety i inne cuda. Działalność centrum kultury daje inne możliwości i otwiera inne przestrzenie. I to jest cudowne. Za wszystko dziękujemy - podkreślała Janina Kwiecień.

Jak zaznaczyła dyrektor KCK, działalność tej instytucji w tak szerokim zakresie jest możliwe dzięki wsparciu burmistrza oraz starosty. Życzenia z okazji jubileuszu złożyli również przedstawiciele szkół, zaprzyjaźnionych instytucji oraz kartuskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Z gratulacjami przybył też dyrektor Kościerskiego Domu Kultury.

Na kilka dni przed obchodami 25-lecia przeprowadziliśmy wywiad z dyrektor KCK Aleksandrą Maciborską-Pytką. Można się z nim zapoznać tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.