Kaszuby. Za miesiąc rusza Rajd "Z kompasem", wciąż możesz się zapisać

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 10:00
fot. internet/www.zkompasem.pl

Świetna rodzinna zabawa, solidny wysiłek dla sportowców, nauka błądzenia dla początkujących i kilometry spędzone na łonie przyrody - każdy znajdzie coś dla siebie. Już za miesiąc rusza XIV edycja rajdu "Z kompasem". Tym razem miłośnicy orientacji zjadą się do Goręczyna. Wciąż można się zapisać.

XIV Rajd "Z kompasem" odbędzie się w Goręczynie, na terenie gminy Somonino. To impreza, w której liczy się nie tylko sprawność fizyczna, orientacja, ale również umiejętne posługiwanie się mapą i kompasem. Rajd, który odbędzie się w Goręczynie nie jest skierowany tylko do weteranów tej dyscypliny. To świetna alternatywa dla tych, którzy biegają czy jeżdżą na rowerze. Rajd na orientację to idealna odskocznia od codziennego treningu i możliwość sprawdzenia zupełnie innych umiejętności. Szeroka oferta tras pieszych i rowerowych oraz ich zróżnicowany charakter sprawiają, że każdy uczestnik zajdzie coś dla siebie.

Na Rajdzie nie zabraknie też dobrego poczęstunku. Rajdowy Bufet to śledziki po kaszubsku, rozgrzewający żurek, soczyste kiełbaski z ogniska oraz kawa i herbata z cytryną. Zatem szukanie punktów kontrolnych przebiega w dobrej atmosferze. Co ważne rajd odbywa się też w wyjątkowo malowniczym terenie. Krajobraz urozmaica przepływająca rzeka Radunia oraz liczne obniżenia terenu, często wypełnione jeziorami i oczkami wodnymi. Podczas XIV Rajdu "Z kompasem" nie zabraknie wspinaczki na Wieżycę. Ponadto punkty kontrolne znajdować się będą w pobliżu jezior tworzących tzw. Raduńską Pętlę.

Podczas XIV Rajdu "Z Kompasem" do wyboru jest aż osiem tras - pięć tras pieszych (Smerfowa 10km, Różowa 15km, Zielona 15km, Czarna 21km oraz Czerwona 50km) oraz trzy rowerowe (Kubusiowa 15km, Żółta 42km oraz Fioletowa 100km). Najdłuższe trasy rywalizują w ramach Pucharu Polski.

Więcej informacji o rajdzie, organizacji i szczegółach imprezy, znaleźć można na facebookowym profilu oraz na stronie www.zkompasem.pl, gdzie wciąż trwają zapisy.

inf. www.zkompasem.pl,
oprac. DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.