Pożegnanie maturzystów w II LO w Kartuzach

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 16:20
fot. nadesłane

"Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro było warte wspomnień" - takie motto towarzyszyło uczniom trzecich klas II Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach podczas pożegnania z ich szkołą. Absolwenci odebrali świadectwa na uroczystej gali, która w piątek odbyła się w ZSO nr 2.

Już tylko tydzień dzieli tegorocznych maturzystów od egzaminów dojrzałości. Maturalny maraton rozpoczną już 4 maja. 27 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach odbyło się pożegnanie absolwentów. Na uroczystość przybyli m.in. burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, księża oraz nauczyciele i uczniowie.

Dyrektor Maria Wenta-Barlak oraz zaproszeni goście w swoich przemówieniach życzyli uczniom wytrwałości w dążeniu do obranych celów i odwagi w budowaniu swojej dojrzałości.

Wyróżniający się uczniowie oraz wolontariusze otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Uroczystość wzbogaciła, skłaniająca do refleksji, część artystyczna przygotowana przez młodszych kolegów.

Oprac. MD-Z
Info: ZSO nr 2 w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.