Kartuzy. Pobiegli na dystansie 5 kilometrów

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 17:06
fot. MD-Z

Około 150 osób wystartowało w sobotnie przedpołudnie w Kartuskiej '5. Był to kolejny bieg z cyklu "Kaszuby Biegają na 5 km 2018". Impreza towarzyszyła I Kartuskiemu Półmaratonowi. Najszybciej "piątkę" pokonał Andrzej Sobkowiak.

Kartuska '5 była czwartym biegiem w ramach nowego cyklu imprez biegowych. Organizatorzy cyklu Kaszuby Biegają dedykują tym, którzy preferują krótsze, szybkie dystanse lub dopiero zaczynają swoją biegową przygodę.

Uczestnicy imprezy wystartowali z ul. Chmieleńskiej i pokonali łącznie 5,9 km. Trasa biegu wiodła m.in. przez urokliwe kartuskie lasy. Bieg towarzyszył I Kartuskiemu Półmaratonowi.

- Dzisiejsze zawody, były moim drugim startem w imprezie biegowej. Biorąc pod uwagę ten fakt, biegło mi się rewelacyjnie. Jednocześnie porównując go z biegiem poprzednim, wydawał się bardziej wymagający, chociażby ze względu na napotykane w lesie pagórki i wzniesienia. Z drugiej strony pogoda była optymalna,a zieleń wokół dodawała energii. Najtrudniejsze były dla mnie pierwsze 2 km.Od początku czułam,że nie mam dziś "dobrego dnia". Z każdym kolejnym jednak było łatwiej, w sumie nie było ich przecież dużo. Podziwiam dzisiejszym uczestników półmaratonu. Kto wie,może i ja znajdę się kiedyś w ich gronie - mówiła Małgorzata Gilmajster, jednak z uczestniczek biegu.

Pierwszy dystans pokonał Andrzej Sobkowiak z Banina z czasem 00:22:37, drugi linię mety przekroczył Radosław Radulski z czasem 00:22:59, natomiast trzeci - Sebastian Jankowski z Luzina z wynikiem 00:23:52.

Wśród kobiet pierwsza bieg ukończyła Katarzyna Należyty z Gdyni, która dystans pokonała w czasie 00:26:25. Drugie miejsce zajęła Justyna Bargańska z Bytowa z czasem 00:27:02, natomiast trzecie - Joanna Dziewiatowska z czasem 00:27:07.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

Harmonogram biegów na 5 km :

2 czerwca - Gniewino - XXXI Bieg Stolemów
9 czerwca - Wdzydze - Wdzydzka '5
23 czerwca - Żukowo - Żukowska '5
15 września - Żukowo - Żukowska '5
22 września - Somonino - Somonińska '5
7 października - Przyjaźń - Przyjaźń na 5
21 października - Żukowo - Żukowska '5
3 listopada - Żukowo - Żukowska '5

Szczegółowe informacje o biegach znaleźć można na stronie www.kaszubybiegają.pl.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.