Około pół tysiąca zawodników na trasie I Kartuskiego Półmaratonu

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 18:43
fot. MD-Z

W sobotę około 500 osób stanęło na starcie I Kartuskiego Półmaratonu. Impreza na takim dystansie odbyła się w stolicy Kaszub po raz pierwszy. Najszybciej trasę pokonał Adam Głogowski.

I Kartuski Półmaraton był kolejnym biegiem z cyklu Kaszuby Biegają. Wzięło w nim udział około 500 osób. Uczestnicy wystartowali z punktualnie o godz. 11 w ul. Chmieleńskiej. Trasa biegu wiodła m.in. przez Kosy, Smętowo Chmieleńskie i Zawory.

- Był to mój pierwszy półmaraton, więc podchodziłam do niego z dużym dystansem. Na szczęście dzięki wspaniałej obsłudze biegu i cudownym ludziom napotkanym na trasie, wszystko przebiegło bardzo dobrze. Ogromnie się cieszę, że mój debiut w królewskim półmaratonie mógł odbyć się w mieście, w którym mieszkam. Duże podziękowania dla wolontariuszy i organizatorów za bardzo dobrą atmosferę i organizację, która była na świetnym poziomie. Praktycznie co dwa, trzy kilometry usytuowany był punkt z wodą, sama trasa przebiegała przez piękne kartuskie lasy. Krajobrazy były wspaniałe, wszędzie czuć było wiosnę, w rejonie trzech stawów słychać było śpiewające żaby. Około szóstego kilometra złapał nas deszcz, ale było bardzo przyjemne doświadczenie - opowiadała Katarzyna Kolka, jedna z uczestniczek biegu, która trasę pokonała w czasie 2:20.

Linię mety pierwszy przebiegł Adam Głogowski z Gdyni, który dystans ukończył z czasem 1:15:06 . Na drugim miejscu uplasował się Sebastian Wąsicki z Redy, który trasę pokonał w 1:16:39. Trzeci był Artur Pelo ze Słupska z wynikiem 1:18:03.

Wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni, która dystans pokonała w zasie 1:27:24. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Tuwalska z Gdańska z czasem 1:28:25, natomiast trzecie Katarzyna Pobłocka z Lęborka z czasem 01:34:43.

Warto dodać, że honorowym uczestnikiem biegu był wicemarszałek Ryszard Świlski, który trasę pokonał w czasie 01:48:44.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

Kaszuby Biegają to cykl dwunastu niezależnych biegów, które odbywają się na różnych dystansach nie mniejszych niż 10 km. Mają nie tylko promować zdrowy styl życia, ale również wyjątkowe miejsca i piękno Kaszub. Organizatorem cyklu jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej.

Harmonogram cyklu Kaszuby Biegają 2018:

5 maja - Żarnowiec - III Krokowska '10 - dystans 10 km
20 maja - Sierakowice - IV Sierakowicka '15 - dystans 15 km
10 czerwca - Wdzydze - IV Półmaraton Stolema/ III Festiwal Biegów Polski Północnej - 21 km
1 lipca - Przodkowo - VII Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej - dystans 11,5 km
28 lipca - Lipusz - VI Pętla Tuszkowska Matka - 11,5 km
18 sierpnia - Szemud - Kaszubski Bieg Lesoków - 10 km
26 sierpnia - Bąkowo - VI Kolbudzka '10 - 10 km
8 września - Złota Góra - V Bieg o Złotą Górę - 9,6 km
22 września - Somonino - II Półmaraton Kamiennych Weselników - 21 km
7 października - Przyjaźń - VI Bieg Przyjaźni/Festiwal Zdrowia - 15 km

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.