Nowy parking na Wzgórzu już działa. Ma ponad 160 miejsc

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 12:21
fot. DS

Nowy parking w Kartuzach przy ul. Wzgórze Wolności już działa. Po remoncie do dyspozycji kierowców jest znacznie więcej miejsc - łącznie 164, w tym osiem dla osób niepełnosprawnych i cztery dla autobusów. Wcześniej było ich 60. Parking jest bezpłatny. Koszt inwestycji to ponad 1,2 mln zł.

Inwestycję zrealizowano w ramach projektu "Budowa węzła integracyjnego Kartuzy wraz z trasami dojazdowymi", dofinansowanego ze środków unijnych. Prace rozpoczęto jesienią. Najpierw wykonano sieć kanalizacji deszczowej. Nawierzchnia parkingu jest z kostki betonowej. Prócz samych miejsc postojowych, powstał też kolejny odcinek ciągu pieszo-rowerowego oraz zatoka autobusowa.

- Na starym parkingu dysponowaliśmy kilkudziesięcioma miejscami parkingowymi, po remoncie jest ich około 160. W nowej zatoce autobusowej będą zatrzymywać się autobusy kursujące od strony Sierakowic. Z pewnością będzie się cieszyć zainteresowaniem zwłaszcza uczniów - mówił Wojciech Jaworowski, zastępca burmistrza Kartuz.

Na nowym parkingu przygotowano łącznie 152 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, osiem dla osób niepełnosprawnych i cztery dla autobusów, a także 15 dla rowerów.

Jak dodał wiceburmistrz, w przyszłości, w rejonie parkingu pojawi się też Mevo, czyli rower metropolitalny, którym będzie można dojechać np. do dworca.

Koszt inwestycji to 1.229.385,00 zł. Wykonawcą prac jest Firma Budowlano-Drogowa MTM s.a. z Gdyni.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.