Zespół z Wygody Łączyńskiej walczy o Mistrzostwo Polski w Piłce Halowej w Rzeszowie

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 20:38
fot. nadesłane/Robert Niklas

Byli najlepsi wśród drużyn dekanatu stężyckiego, bezkonkurencyjni w rejonowych eliminacjach w Starej Kiszewie, stoczyli walkę w turnieju diecezjalnym, ponownie bez większych problemów pokonując swoich rywali. Teraz nadszedł czas, by podbić Polskę. Mowa o piłkarskiej drużynie parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, która przez dwa najbliższe dni w Rzeszowie, konkurując niemal z 50 teamami, powalczy o Mistrzostwo Polski w Piłce Halowej.

Zespół parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej tworzą zawodnicy rocznika 2002/2003. W listopadzie team trenujący pod okiem Roberta Niklasa oraz ks. Marcina Massowywygrali Turniej Piłki Halowej o Puchar Proboszcza Dekanatu Stężyckiego. Sukces ten dał im przepustkę do eliminacji rejonowych, które odbyły się w grudniu w Starej Kiszewie.

- Tam takze naszym zawodnikom udało się zdobyć pierwsze miejce, a co za tym idzie awansować na diecezjalny turniej w Chojnicach, który odbył się w marcu. Zespół i tym razem pokazał charakter, chęć walki i zaangażowanie. Bez większych problemów wygraliśmy ten etap - zaznacza trener Robert Niklas.

Tym samym team parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej w poniedziałek ruszył do Rzeszowa, gdzie we wtorek i środę rozegrany zostanie finał ogólnopolski Mistrzostw w Piłce Halowej. Na mistrzostwach będzie reprezentować diecezję pelplińską, a o główne trofeum zawalczy w grupie C, w której znalazły się reprezentacje parafii p.w. Narodzenia NMP w Oleszycach, parafii p.w. św. Bartłomieja w Niedrzwicy Kościelnej, parafii p.w. Zwiastowania NMP w Leżajsku (Bernardyni), parafii p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Czarnej Tarnowskiej oraz parafii p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu.

Łącznie w finale powalczy 48 drużyn z całej Polski.

Skład zespołu parafii pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej: Jakub Sitterlee, Piotr Płotka, Sebastian Stefanowski, Błażej Kulwikowski, Dawid Butowski, Błażej Węsierski, Jakub Macholl, Filip Reiter, Krzysztof Komkowski i Kamil Ulenberg, trenerzy: Robert Niklas i ks. Marcin Massowa Zawodnicy:

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.