Pożegnanie uczniów klasy IV Technikum w ZSP w Somoninie

wtorek, 1 maja 2018 r., 14:20
fot. nadesłane/ZSP Somonino

Już za trzy dni zmierzą się z egzaminem dojrzałości. 4 maja przystąpią do matury, której wyniki zadecydują o dalszej ścieżce ich edukacji. W piątek natomiast pożegnali się ze społecznością szkolną, swoimi nauczycielami i dyrekcją. Mowa o uczniach klasy czwartej technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

W piątek, 27 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się niezwykła uroczystość - pożegnanie uczniów klasy IV technikum. Przybyło na nią wielu znakomitych gości m. in. z Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie, ze Starostwa Powiatowego w Kartuzach, z Urzędu Gminy w Somoninie. Dyrektor szkoły Elżbieta Świętoń i wychowawczyni Judyta Ducher podziękowały maturzystom za rozsławianie dobrego imienia szkoły oraz ich rodzicom za trud włożony w proces wychowania.

Warto dodać, że wielu absolwentów osiągnęło sukcesy w konkursach na szczeblu międzynarodowym, wojewódzkim i powiatowym m. in.: II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kulinarny Oliviera Roellingera, I miejsce w Pomorskim Konkursie Eseistycznym Turnieju Debat Oksfordzkich, I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej "Rodno mowa". Ponadto uczniowie zostali honorowymi dawcami krwi, brali też udział w pracach Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej OSP i w przedsięwzięciach Szkolnego Koła Wolontariatu "Pomocna dłoń".

Z kolei absolwenci podkreślili, że szczególne wyrazy wdzięczności należą się wszystkimi nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom za wielki trud włożony w edukację, za przekazaną wiedzę, serce, za pokazanie, że porażki mogą czegoś nauczyć, że dobroć i życzliwość można znaleźć nawet w najciemniejsze dni.

Zaproszeni goście życzyli absolwentom udanych życiowych wyborów, wysokich lotów, ciekawości świata i niespożytej energii. Na zakończenie tej niezwykłej uroczystości uczniowie klas młodszych wręczyli maturzystom Oskarowe Statuetki za wyjątkowe, wesołe osiągnięcia.

nadesłane/ZSP Somonino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.