Kczewo. Jedna osoba ranna w wypadku

środa, 2 maja 2018 r., 08:57
fot. archiwum

Trwająca majówka przebiega na drogach powiatu kartuskiego dość spokojnie. W minionych dniach doszło do kilku kolizji, i jednego wypadku. W poniedziałek w Kczewie czołowo zderzyły się dwa pojazdy, wskutek wypadku ranna została jedna osoba.

W Kczewie w poniedziałek wieczorem, około godz. 19 doszło do zderzenia dwóch aut.

- Kierujący volkswagenem 58-letni mieszkaniec Gdańska jadąc z Kczewa w kierunku Miszewa nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Chciał uniknąć najechania na jego tył, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo pojazdem marki volkswagen, kierowanym przez 51-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego - informuje Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W wyniku zderzenia do szpitala przewieziono 51-latkę kierującą volkswagenem. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Warto pamiętać, że policjanci prowadzą akcję "Bezpieczny weekend". Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach powiatu pojawi się zwiększona liczba patroli policji.

- Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwianie ruchu pojazdów. Kierowcy popełniający wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy - informuje KPP w Kartuzach.

Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku podejrzenia, że kierujący znajduje się pod wpływem narkotyków, zostaną przeprowadzone dodatkowe testy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.