Joanna Łaszewska ze "Wzgórza" finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

środa, 2 maja 2018 r., 10:08
fot. nadesłane

Joanna Łaszewska, uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego w ZSZiO w Kartuzach, uzyskała tytuł finalistki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się 13 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ogólnopolski finał tego konkursu zorganizował Śląski Odział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Joanna na wszystkich poziomach szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim tego konkursu, wykazała się dużą znajomością przepisów z ustaw takich jak: o swobodzie działalności gospodarczej, podatkowych, o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami. Były też pytania z niedawno uchwalonej konstytucji dla biznesu.

Jest to duży sukces uczennicy ze Wzgórza, gdyż konkurs był trudny i wieloetapowy. Każdy wie jak zawiłe i ciągle zmieniające się jest polskie prawo podatkowe i jak skomplikowane jest jego stosowanie w rozwiązaniach gospodarczych.

Asia uczennica klasy drugiej stanęła do rywalizacji z maturzystami i wielu z nich pokonała wykazując się szeroką i pewną wiedzą o systemie podatkowym w Polsce. Uczennica po raz pierwszy z zagadnieniem systemu podatkowego spotkała się na lekcjach z przedmiotów ekonomicznych w ZSZiO w Kartuzach oraz na szkoleniach podczas realizacji projektów przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji, które wspiera kształcenia w tej szkole.

Asia już wie, że dobrze wybrała Technikum Ekonomiczne na Wzgórzu, które jest fundamentem na drodze jej kariery zawodowej w dziedzinie doradztwa podatkowego, księgowości czy też bankowości.

Joanna Łaszewska jako przyszły doradca podatkowy zgłębiała wiedzę pod bacznym okiem Małgorzaty Klasy, odkrywając coraz to większe zainteresowanie tematem, natomiast opiekę podczas wyjazdu do Katowic sprawowała jej wychowawczyni Joanna Wenta.

nadesłane/ZSZiO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.