Damroka wystąpiła podczas Dni Kultury Kaszubskiej w Grzybnie

czwartek, 3 maja 2018 r., 08:15
fot. nadesłane/SP Grzybno

W ramach Dni Kultury Kaszubskiej 19 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie gościła Damrokę Kwidzińską, piosenkarkę - znaną artystkę regionalną oraz autorkę hymnu szkoły.

Występ Damroki był jednym z głównych punktów programu tegorocznych Dni Kultury Kaszubskiej, które w szkole trwały w dniach 18-20 kwietnia. Po gorącym przywitaniu artystka wraz z uczniami dokonała interpretacji treści hymnu a następnie wykonała go wspólnie z uczniami. Opowiedziała też o tym, w jaki sposób promuje region Kaszub.

Przedstawiła fragmenty programów telewizyjnych, w których uczestniczyła. Po zaśpiewaniu kilku swoich piosenek, artystka zaprosiła dzieci do konkursu, w którym główną nagrodą była płyta Damroki. Piosenkarka była pod wrażeniem zdolności muzycznych naszych uczniów, którzy doskonale prezentowali umiejętność posługiwania się językiem kaszubskim.

nadesłane/SP Grzybno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.