Zespół z Wygody Łączyńskiej na podium Ogólnopolskiego Turnieju w Piłkę Halową

czwartek, 3 maja 2018 r., 08:26
fot. nadesłane/Robert Niklas

Wielkim sukcesem dla drużyny z Wygody Łączyńskiej zakończyły się rozgrywki finałowe Ogólnopolskiego Turnieju w Piłkę Halową, które przez dwa ostatnie dni toczyły się w Rzeszowie. W finałowej walce finałowej fazy pucharowej swojej grupy odnotowali remis i to rzuty karne zadecydowały o tym, że zespół z Kaszub ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal mistrzostw.

To były dwa dni pełne emocji, wrażeń, a przede wszystkim ciężkiej walki. Pierwszego dnia rywalizowano w grupach. Zawodnicy z Kaszub w fazie grupowej czterokrotnie wygrywali i raz remisowali (Oleszyce - Wygoda 0-2, Czarna Tarnowska - Wygoda 0-0, Niedrzwica Kościelna - Wygoda 1-2, Międzylesie - Wygoda 0-6, Leżajsk - Wygoda 1- 4). Zdobywcami bramek byli: J.Sitterlee (10), D.Butowski (1), B.Węsierki (1), P.Płotka (1) oraz K. Ulemberg (1).

- Nie było łatwo, ale daliśmy radę i pokazaliśmy na co stać Kaszubów. Dzięki wzorowej postawie zawodników i ich zaangażowaniu dotarliśmy po ciężkich bojach na sam szczyt tabeli z dorobkiem 13 pkt. Warto zaznaczyć, iż zawodnik z naszej parafii Jakub Sitterlee został wybrany najlepszym zawodnikiem danych rozgrywek - podkreśla trener drużyny Robert Niklas.

Po wygranej w grupach, z ktorych wychodziły po dwie drużyny zostały rozlosowane dwie grupy pucharowe. O przejściu do kolejnego etapu decydowałą wygrana w danym eczu.

- Nasi zawodnicy w pierwszym meczu stoczyli zacięty bój z parafią p.w. św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie i wygrywając 1-0 awansowali do półfinału fazy pucharowej "A". Tam napotkali przeciwników z parafi p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gowidlinie (zespół ten nie awansował poprzez rozgrywki, lecz poprzez tzw. "Dziką Kartę" ). Nasi zaowdnicy również pokazali klasę i wygrywając 1-0 zapewnili sobie miejsce już w pierwszej "czwórce" Polski - relacjonuje Robert Niklas.

W finale "Grupy A", po meczu pełnym emocji i ciężkiej walki z drużyną z Parafi p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Koźminie Wielkopolskim, zawodnicy z Wygody doprowadzili do remisu i tym samym do serii rzutów karnych.

- Niestety drużyna z Koźmina okazała sie skuteczniejsza i wygrała po seri rzutów karnych, a tym samyn awansowała do finału, a my do walki o 3/4 miejsce. W tymże meczu zmierzyliśmy się z drużyną z parafii św. Wojciecha w Bielinach i wykrzesując z siebie resztki sił wygraliśmy wynikiem 1-0, a co tym idzie uplasowaliśmy się na trzecim miejscu w Polsce. Warto dodać, że wszystkie bramki w środowych rozgrywkach strzelił Jakub Sitterlee - zaznacza trener drużyny.

- Chłopaki pokazali klasę i jak mówią to dopiero początek. Dali z siebie dwieście procent możliwości, a Jakub Sitterlee został wybrany piłkarzem turnieju, a Sebastian Stefanowski bramkarzem turnieju - podsumowuje Robert Niklas.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.