Turystyczna włóczęga po szlakach Pomorza. Rajd Arkun wyruszy z Żukowa już 25 maja

piątek, 4 maja 2018 r., 12:00
fot. internet/Rajd Arkun

Wędrówka po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Trzydniowy Rajd Arkun, czyli turystyczna włóczęga pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej PTTK, rozpocznie się 25 maja w Żukowie. Chętni, aby zmierzyć się z trudem pieszej wędrówki, wciąż mogą podjąć wyzwanie i zgłosić swój udział.

Arkun to nie tylko wędrówka, ale również powrót do zapomnianej często turystyki biwakowej. Namiot i możliwość obcowania z przyrodą, to główne atuty rajdu. Dla uczestników będzie to jedyna w swoim rodzaju lekcja samodzielności i współpracy. Zmierzą się oni z trudem rozbijania obozowiska, a także z nieprzewidywalną przyrodą i pogodą. Organizatorzy zastrzegają bowiem, że Arkun wystartuje bez względu na aurę.

Trasa rajdu przebiegać będzie przez nietypowe i rzadko uczęszczane szlaki. Co ważne, to wydarzenie podczas którego nikt się nie ściga, nie ma też podium i miejsc. Nieistotna jest kondycja fizyczna poszczególnych uczestników. Ma być to rekreacyjna wędrówka po odpowiednio przygotowanych trasach. Uczestnicy nie muszą ze sobą nieść zbędnych bagaży - przetransportuje je organizator. Nie idą też sami, kieruje ich przewodnik. Dzienny etap trwa od 6 do 8 godzin, a kończy się noclegiem w bazie.

Organizatorzy zapewniają miejsce noclegowe pod namiotem, na terenach zielonych przy obiektach gminnych, kempingu lub polu namiotowym. Gwarantowany jest transport bagaży między miejscami noclegowymi oraz dostęp do sanitariatów i pryszniców. W bazie, z pomocą instruktorów uczestnicy rozstawiają namioty, rozpalają ognisko, otrzymują ciepły posiłek. Pozostałe wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Rajd rozpocznie się i zakończy w Żukowie. Start już 25 maja około godziny 10:00 z okolic PKM Żukowo Wschodnie, przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Gdyńska 7). Swoje uczestnictwo można zgłosić drogą mailową na adres pieszy@rajdarkun.pl. Wysłać należy informacje o uczestniku (imię i nazwisko), a także wiadomość o liczbie dni (noclegów) oraz wybraną trasę. Zgłoszenie jest ważne, jeśli zostanie potwierdzone dokonaniem wpłaty na konto organizatora.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na facebookowym profilu Rajdu Arkun.

Noclegi:

25 maja 2018 - teren Szkoły Podstawowej im. Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie, ul. Dworska 3, 83 - 330 Skrzeszewo Żukowskie,
26 maja 2018 - teren Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przyjaźni, ul. Szkolna 2, 83-331 Przyjaźń

Kontakt:

Komendant: Paweł Musiał - 601863050
Z-ca komendanta: Mariusz Albecki - 505085902
email: pieszy@rajdarkun.pl

inf. Rajd Arkun,
oprac. DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.