Kartuzy. Trzeci nabór wniosków o dotacje na inicjatywy mieszkańców

sobota, 5 maja 2018 r., 16:37
fot. archiwum

Do 30 maja można ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięć służących zmianom w przestrzeni publicznej Kartuz. Właśnie ruszył trzeci nabór wniosków w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców. Wsparcie można uzyskać na zagospodarowanie obszaru zaniedbanego i wymagającego wsparcia, znajdującego się blisko mieszkańców, nasadzenia zieleni i ogólnodostępne miejsca spotkań.

Kartuskie Inicjatywy Mieszkańców to przedsięwzięcie realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Kartuz ma na celu m.in. upiększenie przestrzeni publicznej centrum miasta, integrację kartuzian i zaangażowanie ich w działania rewitalizacyjne.

W ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców można pozyskać wsparcie na takie przedsięwzięcia jak zagospodarowanie obszaru zaniedbanego i wymagającego wsparcia, zlokalizowanego blisko mieszkańców, przygotowanie miejsca spotkań mieszkańców w przestrzeni ogólnodostępnej, nasadzenia zieleni, roślin, drzew, krzewów ozdobnych, nowe rabaty kwiatowe/ziołowe.

Preferowane do dofinansowania będą inicjatywy innowacyjne, nie realizowane do tej pory i nawiązujące bądź uzupełniające Kompleksową Rewitalizację Centrum Kartuz, aktywizujące mieszkańców zarówno w trakcie realizacji przedsięwzięcia, jak i zakładające trwałość pozytywnej zmiany, wpływające na zwiększenie ilości odnowionych miejsc do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, a także wskazujące zaangażowanie wkładu własnego - osobowego, rzeczowego lub finansowego. Ważne jest, aby sami wnioskujący zaangażowali się w przedsięwzięcia, które mają zostać dofinansowane.

Swoje pomysły inicjatyw mogą zgłaszać osoby prywatne, wspólnoty mieszkaniowe oraz organizacje pozarządowe.

Łącznie na trzecią edycję Inicjatyw zaplanowano kwotę około 50 tys. zł.

Nabór trwa do 30 maja.

Szczegółowe informacje, regulamin i niezbędne formularze znaleźć można na stronie www.kartuzy.pl.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.