Motocykliści z Kaszub rozpoczęli sezon w Mściszewicach

niedziela, 6 maja 2018 r., 08:05
fot. AL

Zlot motocyklowy otwierający sezon w Mściszewicach to już poniekąd tradycja. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset miłośników dwóch kółek i nie tylko. W sumie w Mściszewicach w sobotnie południe można było podziwiać około trzystu maszyn - motocykli, jak również quadów.

Otwarcie Sezonu Motocyklowego rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym w Mściszewicach. Po nabożeństwie motocykliści przejechali do Klukowej Huty, a następnie powrócili na plac przy kościelny w Mściszewicach, gdzie miłośnicy dwóćh kółek mogli podziwać zarówno nieco starsze, jak i najnowsze modele maszyn. Poza motocyklistami pojawili się także fani quadów.

- Zlot cieszy się ogromnym zaintersowaniem wśród naszych mieszkańców i nie tylko. Cieszymy się, że z roku na rok jest nas coraz więcej. Jako sołectwo cieszymy się, że coś się u nas dzieje. Też jeżdżę na motocyklu. Dziękujemy naszemu księdzu za te msze święte, że modli się z nas motocyklistów, aby sezon upłynął bezpiecznie - przyznaje Maria Stencel, sołtys sołectwa Mściszewice.

- Nasza ideą jest promowanie integracji lokalnych społeczeństw. Patrząc na nasze miejscowości, ze smutkiem należy przyznać, że nic się w nich nie dzieje. Życie jednak szybko płynie, dlatego warto się spotykać, rozmawiać, znaleźć chwilę dla siebie, swoich pasji i dzielić ją z innymi - podkreśla Arkadiusz Wiczkowski.

- Przez zloty i tego typu integracyjne spotkania chcemy pokazać, że motocyklista to nie wariat i dawca organów. Jeździmy spokojnie. Umiemy zachować się na drodze. Motocykle są naszą pasją i nią chcemy się dzielić z innymi - dodaje Dariusz Lewiński.

Podczas zlotu był też czas na ciepły posiłek i wspólną zabawę. Organizatorzy przygotowali również atrakcyjne konkurencje sportowe.

- Atmosfera podczas zlotu jest niesamowita. Przyjeżdżają to ludzie, z którymi czuję się swobodnie, jak wśród przyjaciół Choć wszyscy się nie znamy, czujemy się jak u siebie i to jest fajne, i właśnie dla tych ludzi i tej atmosfery tu przyjeżdżam - zaznacza Andrzej z Jeżewa.

Organizotorami zlotu są ks. Marek Labudda, Arkadiusz Wiczkowski, Marek Stalka, Wiesław Spychalski, Jarosław Fierka i Maria Stencel.

Dodajmy, że podczas zlotów motocykliści postanowili przeprowadzić zbiórkę na zakup witraża z wizerunkiem patrona kierowców - Św. Krzysztofa - do nowo rozbudowanej świątyni w Mściszewicach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.