Zapaśnicy i zapaśniczki Cartusii z 11 medalami w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Podstawowych

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 08:30
fot. nadesłane

Młodzi zawodnicy sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy świetnie spisali się na zawodach, które odbyły się w Lubichowie. Trzynastoosobowa reprezentacja klubu zdobyła 11 medali.

Zawodnicy sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy 21 kwietnia uczestniczyli w Lubichowie w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Podstawowych w Zapasach Stylu Klasycznego Młodzików oraz Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Zapasach Stylu Wolnego, Zapasach Kobiet, Młodzików i Mini-Zapasach. Impreza wpisała się w obchody jubileuszu 40-lecia zapasów na Kociewiu.

13 osobowa reprezentacja z Kartuz w zawodach zdobyła dziewięć złotych medali i dwa brązowe, a także miejsca piąte i siódme.

Złote medale wywalczyły: Dominika Konkel, która została uznana najlepszą zawodniczką turnieju młodziczek, a także Paulina Rejter i Aurelia Godzińska. Brąz zdobyła Agnieszka Stankowska.

- Wśród młodzików powoli zaczyna działać zespół, który w podobnym składzie zdobywa medale na wielu imprezach w kraju - informuje klub.

Złote krążki zawisły na szyjach: Leona Dery, Natana Wolskiego, Kamila Lejk, Błażeja Miotka, Jakuba Myszka, Eryka Stromskiego.

Brąz w pięknym stylu wywalczył startujący w wyższej kategorii wiekowej Noe Wolski, który już w tej chwili walczy o prymat w młodzikach. Piąte miejsce zdobył Paweł Leik, a siódme Oliver Dobka.

W punktacji pośród 18 startujących szkół w pierwszej szóstce znalazły się placówki z Kartuz. Szkoła podstawowa nr 5 uplasowała się na drugim miejscu, "Jedynka" na trzecim, natomiast "Dwójka" na szóstym.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.