Żukowo. Uczniowie SP nr 1 wzięli udział w Kolorowym Tygodniu

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 18:29
fot. nadesłane

W ostatnim tygodniu kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie trwał tzw. Kolorowy Tydzień. Był to czas wizyt specjalistów z różnych dziedzin. Każdego dnia uczniowie spotykali się z inną osobą i byli przez nią wprowadzani w świat jej profesji. Impreza była świetną okazją do poznania bogactwa możliwości, jakie stają przed młodym człowiekiem, gdy próbuje on odpowiedzieć na pytanie: Kim będę, gdy dorosnę?

Zaproszonymi gośćmi byli: kolejarze - ks. Piotr Wulgaris i Tomasz Pawłowski, leśnik - Jarosław Gadziński, saper - Cezary Sreberski, lekarz - Patryk Poniewierza) i aktor głosowy - Mikołaj Mikołajewski. Różnorodność obszarów, z którymi zapoznawano dzieci, znajdowała odzwierciedlenie w barwie strojów, w których mali gospodarze przychodzili na spotkania.

Wychowankowie SP im. Obrońców Wybrzeża z wielkim zainteresowaniem rozmawiali z gośćmi, którzy skupiali się na blaskach i cieniach własnych profesji, kwestiach bezpieczeństwa, warunkach koniecznych do spełnienia, aby pracować w danym zawodzie. Dorośli opowiadali, zachęcali, przestrzegali i żartowali. Dzieci słuchały, pytały i pozwalały się inspirować.

Kolorowy Tydzień był świetną okazją do poznania bogactwa możliwości, jakie stają przed młodym człowiekiem, gdy próbuje on odpowiedzieć na pytanie: Kim będę, gdy dorosnę?. Za koncepcję i realizację imprezy odpowiadała Hanna Gruba, nauczycielka języka kaszubskiego i nauczyciel wspomagający w żukowskiej Jedynce.

nadesłane/Karolina Grześkowiak, SP1 Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.