4,5 mln zł na sprzęt ratowniczy dla OSP. Ruszył nabór wniosków!

wtorek, 8 maja 2018 r., 14:05

W poniedziałek ruszył nabór wniosków na sprzęt ratowniczy dla ochotniczych straży pożarnych w ramach programu wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości. Łącznie na ten cel ministerstwo przekaże 100 mln zł, do pomorskich ochotników ma trafić z kolei 4,5 mln zł. Wnioski można składać do 18 maja.

100 mln zł - tyle środków Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczy na zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce. Pomorscy strażacy-ochotniczy mają zostać wyposażeni w sprzęt ratowniczy, a więc w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory, czy zestawy ratownictwa technicznego, o wartości 4,5 mln zł

Program realizowany jest we współpracy z Państwową Strażą Pożarną.

- Specjaliści z Państwowej Straży Pożarnej pomagają w ustaleniu, jakiego wyposażenia potrzebują konkretne jednostki OSP. Biorą też udział w rozpatrywaniu wniosków o wsparcie. Współpraca usprawnia realizację programu i zapewnia dodatkową gwarancję racjonalnego dysponowania środkami dla strażaków ochotników - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Instytucjami uprawnionymi do składania wniosków są gminy i miasta na prawach powiatu. Opiniowane są one z kolei przez właściwego Komendanta Powiatowego PSP. We wniosku należy wskazać, do której jednostki ma trafić dany sprzęt.

Wnioski można składać w nieprzekraczalnym terminie do 18 maja. Realizacja zadania nastąpi zaś od 2 lipca do 1 września br.

Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.