Deptak zamknięty do 11 maja. Urząd "podpowiada", jak dotrzeć do lokali usługowych

środa, 9 maja 2018 r., 11:33
fot. internet/UM Kartuzy

Najprawdopodobniej do 11 maja przejście przez kartuski deptak będzie niemożliwe. W tym tygodniu rozpoczęły się tam prace związane z wymianą gruntu. W związku z tym dojście do znajdujących się tam lokali jest utrudnione, wykonawca został jednak zobligowany, by je zapewnić. Na stronie kartuskiego magistratu opublikowano mapki ilustrujące, jak można się dostać do poszczególnych punktów.

Prace na kartuskim deptaku są bardzo uciążliwe dla mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących tam działalność. Rozpoczęta w lutym inwestycja, miała zakończyć się w kwietniu, przedłuży się jednak nawet do końca czerwca. W trakcie prac pojawiły się problemy z gruntem, który znajdował się pod płytą deptaku. Okazało się, że nie ma nośności w wielu miejscach. Konieczna jest wymiana ziemi, którą trzeba wybrać do głębokości trzydziestu centymetrów. Wówczas zostaną położone warstwy- zagęszczane kruszywo, warstwa betonu chudego, następnie betonowa warstwa konstrukcyjna, hydroizolacja, klej i płyty.

Prace związane z wyminą ziemi rozpoczęły się we wtorek. W związku z nimi trzeba było zamknąć deptak. Jak informuje kartuski urząd, utrudnienia potrwają najprawdopodobniej do 11 maja. Na stronie urzędu opublikowano mapkę ilustrującą możliwości ominięcia deptaku.

- Pracownicy wykonawcy umożliwiają jednak dojście do obiektów handlowych, usługowych i banków. Ta wyjątkowa sytuacja może potrwać do końca bieżącego tygodnia (do piątku 11 maja). Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy - informuje magistrat.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.