Sierakowice. Śpiewali piosenki patriotyczne

środa, 9 maja 2018 r., 15:17
fot. DS

Jak się okazuje, patriotyzm można wyrazić na wiele sposobów. Nawet w rapowym wydaniu. Uczniowie szkół podstawowych z gminy Sierakowice, brali udział w pierwszym gminnym Konkursie Piosenek Patriotycznych. Przesłuchania odbyły się w sierakowickiej Dwójce.

Ponad czterdziestu uczniów reprezentujących szkoły z terenu gminy Sierakowice, wzięło udział w pierwszym Konkursie Piosenki Patriotycznej "Z Piłsudskim dawniej i dziś", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sierakowicach. Pomysłodawcami konkursu byli Witold Sildatk oraz Wioletta Kuczkowska - nauczyciele tutejszej szkoły.

- Spotykamy się w szkole im. Józefa Piłsudskiego - bohatera I wojny światowej. Jak wiecie, obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To bardzo ważne wydarzenie, o którym mam nadzieję, opowiadać będziecie swoim wnukom. Świętujemy cały rok, ale niedawno obchodziliśmy też 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, co jest kolejnym powodem organizacji tego konkursu właśnie teraz. Dzisiaj będziemy śpiewać patriotycznie, bo to wielkie święto patriotyzmu- tłumaczył uczniom Witold Sildatk, nauczyciel historii.

Zanim na scenie pojawili się uczestnicy konkursu, wystąpił absolwent szkoły z 2015 roku, Jakub Różnicki - autor rapowych utworów, który gościnnie zaprezentował swoją improwizację patriotyczną. Konkurs swoim autorskim utworem rozpoczęła Małgorzata Wróbel, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 w Sierakowicach. Uczniowie, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach, zaśpiewali i zagrali ponad 20 utworów.

Konkurs zorganizowany został dzięki dotacji pozyskanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ucznia "Horyzont", które działa przy Szkole Podstawowej nr 2, od 2012 roku. Dzięki stowarzyszeniu, szkoła zorganizowała już wiele projektów na poziomie zarówno gminnym, jak i powiatowym. Jak mówi przedstawiciel stowarzyszenia, Tomasz Ziemann, w ciągu tych kilku lat Horyzont i związani z nim ludzie, pozyskali około 700 tys. złotych. na różnego rodzaju działania na rzecz rozwoju szkoły.

Wyniki konkursu:

Kategoria "Piosenka autorska"

I miejsce - Małgorzata Wróbel
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Kategoria 4-7 solo

I miejsce - Julia Błonk
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach
II miejsce - Marcelina Urban
Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej
III miejsce - Julia Wesółka
Szkoła Podstawowa w Puzdrowie

Kategoria 4-7 zespół

I miejsce
Julia Bigus, Patrycja Penk, Zuzanna Neubauer, Nikola Bronk
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach
II miejsce
Katarzyna Lipkowska, Amelia Maszota, Martyna Wenta
Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej
III miejsce
Karolina Miotk, Sandra Reiter, Patrycja Polejowska
Szkoła Podstawowa w Mojuszu

Kategoria gimnazjum solo

I miejsce - Klaudia Szreder
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach
II miejsce - Małgorzata Wójcik
Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej
III miejsce - Jan Choszcz
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Kategoria gimnazjum zespół

I miejsce
Julia Krause, Oskar Płotka, Natalia Baran, Julia Lejk
Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej
II miejsce
Agnieszka Wenta, Szymon Wenta
Szkoła Podstawowa w Tuchlinie
III miejsce
Anna Cyperska, Maciej Toczek
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Grand Prix I Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Z Piłsudskim dawniej i dziś" otrzymała Małgorzata Wróbel za piosenkę autorską "Zdarzyło się nam".

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.