Kolejne sukcesy Kaszubskich Wojowników

środa, 9 maja 2018 r., 15:35
fot. nadesłane/Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

Kolejne sukcesy mają na swoim koncie młodzi zawodnicy kartuskiej Rebelii. Podczas Mistrzostw Polski w podwarszawskim Mysiadle wywalczyli dwa medale - srebro i brąz.

W ostatni weekend kwietnia w podwarszawskim Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów. W turnieju uczestniczyło aż 289 zawodników z bagatela 78 polskich klubów. Turniej odbył się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu oraz wójta gminy Lesznowola. Walki odbywały się aż na czterech matach w ogromnym, nowoczesnym Ośrodku Sportu gminy Lesznowola.

W rywalizacji uczestniczyła sześcioosobowa grupa młodych Kaszubskich Wojowników, którzy rywalizowali o miano Mistrza Polski w przedziale wiekowym 10-15- kadeta młodszego oraz kadeta starszego.

Najlepiej z drużyny Polskiej Floty Rebelia Kartuzy spisał się Armin Wilczewski (69 kg), który po czterech walkach wywalczył srebrny medal spośród 20 zawodników w swojej kategorii wagowej.

Brązowy medal zdobyła Nikola Zaborowska (46 kg), która rywalizowała w siedmioosobowej grupie. Bardzo dobrze spisał się również Marcin Treder (+ 69 kg), który pewnie wygrał pierwszą walkę, natomiast w drugiej wykluczyła go kontuzja nosa przy zdecydowanym prowadzeniu na punkty.

Zawodnicy Paweł Grzenia (-69 kg), Bartosz Dawidowski (-69 kg) oraz Gracjan Borkowski (-57 kg) po dobrych pojedynkach zakończyli swoje zmagania w walkach eliminacyjnych.

Ogromna liczba 289 zawodników w rozgrywkach grupy wiekowej kadet świadczy o nieustannym progresie dyscypliny Kickboxing oraz jej popularności. Wstąpienie PZKB do Polskiego Komitetu Olimpijskiego tylko potęguje ten stan.

nadesłane/Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.