Banino. Znalazł lotkę pocisku moździerzowego nieopodal szkoły

czwartek, 10 maja 2018 r., 11:41
fot. nadesłane

W rejonie szkoły w Baninie jeden z mieszkańców znalazł lotkę pocisku moździerzowego. Zabrał ją do domu, a następnie poinformował o tym policję. Na szczęście ta pozostałość po pocisku moździerzowym nie stwarzała zagrożenia, jednak policja apeluje do osób, które natrafią na niewybuchy, by ich nie dotykały, a niezwłocznie powiadomiły o tym najbliższą jednostkę Policji.

Na pozostałości po pocisku moździerzowym mieszkaniec Banina natrafił w poniedziałek w okolicach ronda, przy szkole w Baninie. Lotkę zabrał do domu, a dwa dni później powiadomił o tym policję.

- Chciałem, aby teren ten został sprawdzony, tym bardziej, że jest to przy ścieżce przy szkole. A jak wiadomo dzieci mają różne pomysły. Znajoma mojej mamy straciła dziecko tym sposobem.To normalne, że przy pracach budowlanych coś takiego można odkryć. Skoro ziemia została naruszona i pada deszcz, to może odkryć pełny niewybuch - zaznacza mieszkaniec Banina.

Po odebraniu zgłoszenia na miejsce natychmiast wysłano patrol policji. Na szczęście okazało się, że znalezisko nie stwarza zagrożenia.

- Była to pozostałość po pocisku moździerzowym. Nie stwarzała ona zagrożenia. Lotka obecnie znajduje się na komisariacie Policji w Żukowie. W piątek mają ją odebrać saperzy z Lęborka - informuje st. sierż. Daria Olchowik, p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji.

Jak dodaje, w przypadku ujawnienia niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie najbliższą jednostkę Policji.

- Przede wszystkim nie wolno ruszać takiego niewybuchu, a tym bardziej nie przenosić, czy zabierać do domu. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy takie znalezisko jest niebezpieczne. Musi go obejrzeć specjalista. Dlatego należy powiadomić policję. Funkcjonariusze zabezpieczą miejsce, a także powiadomią saperów - podkreśla st. sierż. Daria Olchowik.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.