Wojewódzki finał konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2018" - KPP Kartuzy z pierwszą nagrodą

czwartek, 10 maja 2018 r., 13:06

We wtorek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyło się podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2018". Nagrodę za pierwsze miejsce odebrali mundurowi z wydziału kryminalnego KPP w Kartuzach. Policjanci w czerwcu będą reprezentować Pomorze w finale krajowym zmagań.

Przypomnijmy, że zmagania konkursowe odbyły się w dniach 9-10 kwietnia w Słupsku. Kartuska drużyna zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej, ale jej członkowie zajęli też czołowe miejsca w konkurencjach indywidualnych.

Zmagania policjantów trwały dwa dni. Rywalizacja poniedziałkowa objęła sprawdzian umiejętności strzeleckich oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugiego dnia zmagań policjanci sprawdzali wiedzę zawodową pisząc test, a także umiejętności praktyczne w zakresie taktyki i techniki interwencji (zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy. Każda komenda zgłosiła po jednej drużynie, którą tworzyli: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant opera cyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

- Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Najlepsza drużyna wyłoniona podczas zmagań w Słupsku będzie reprezentować pomorski garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile na początku czerwca - informuje Komenda Główna Policji.

Rywalizacja przebiegała też indywidualnie. Funkcjonariusze walczyli o miano najlepszego w garnizonie pomorskim policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, najlepszego technika kryminalistycznego oraz najlepszego policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą garnizonu pomorskiego. Najlepszym policjantem służby kryminalnej został funkcjonariusz z Kartuz. Natomiast podkom. Michał Domeracki, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Żukowie zajął II miejsce w kategorii "najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą".

We wtorek policjanci odebrali nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Jarosława Rzymkowskiego. W finale Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2018 roku", który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w czerwcu br. Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku reprezentowała będzie drużyna z KPP w Kartuzach.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.