TIR wjechał do rowu. Są utrudnienia w ruchu na trasie Egiertowo-Hopowo

czwartek, 10 maja 2018 r., 14:27
fot. archiwum

Kierowcy planujący w czwartkowe popołudnie jazdę drogą krajową nr 20 na trasie Egiertowo-Hopowo powinni przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu. Na zakręcie drogi do rowu wpadł TIR. Konieczne będzie rozładowanie go i wyciągnięcie. Na tym odcinku trwają prace remontowe, co dodatkowo spowolni odbywający się wahadłowo ruch trasą.

Do zdarzenia doszło przed godz. 14 na trasie Egiertowo - Hopowo.

- 37-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, kierujący samochodem ciężarowym, jechał trasą Egiertowo-Hopowo. Wyjeżdżając zza zakrętu zauważył, że na drodze stoją samochody, bo ruch na odcinku odbywa się wahadłowo. By uniknąć zderzenia z nimi zjechał do rowu. Kierowca był trzeźwy, nic mu się nie stało. Samochód zostanie rozładowany i wyciągnięty - informuje st. sierż. Daria Olchowik, p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji.

- Winę za zdarzenie ponoszą osoby wykonujące prace na drodze, które nie dopełniły obowiązku prawidłowego oznakowania prac na drodze - dodaje.

Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.