Policjanci odzyskali skradzione BMW o wartości 100 tys. zł

piątek, 11 maja 2018 r., 13:00
fot. nadesłane

Dzięki czujności i szybkiej interwencji żukowskich funkcjonariuszy, udało się odzyskać warte prawie 100 tys. złotych BMW. Złodziej, który dokonał kradzieży zbiegł, jednak samochód wrócił do prawowitego właściciela.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 2 w nocy. Jak informuje Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, funkcjonariusze z komisariatu w Żukowie podczas patrolu na leśnym terenie zauważyli jadące z naprzeciwka BMW. Na widok radiowozu kierujący autem gwałtownie zahamował i zawrócił. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za samochodem. Dotarli do pojazdu chwilę później. Kierujący porzucił go i uciekł w głąb lasu, zostawiając włączony silnik.

- Mundurowi podczas sprawdzania BMW, znaleźli w jego wnętrzu urządzenie elektryczne podłączone do komputera pojazdu. Policjanci od razu skontaktowali się z dyżurnym, który wysłał patrol pod adres właściciela auta. Okazało się, że pojazd został skradziony z terenu Gdańska około dwudziestu minut szybciej - informuje Daria Olchowik.

Na miejsce udali się funkcjonariusze grupy dochodzeniowo - śledczej z technikiem kryminalistyki. Przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Następnie samochód wart blisko 100 tys. zł. wrócił do prawowitego właściciela.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.