Pępowo. Rowerowy Maj z Piotrem Wadeckim

sobota, 12 maja 2018 r., 16:52
fot. nadesłane

W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Pępowie gościł polski kolarz szosowy, selekcjoner Polskiej Kadry Kolarstwa Szosowego i Dyrektor sportowy ekipy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice - Piotr Wadecki. W pięknej scenerii spotkał się z uczniami klasy VI a, opowiedział o swojej pasji, marzeniach, pracy i rodzinie.

W spotkaniu uczestniczyła wychowawczyni klasy Maria Byczkowska (która zorganizowała spotkanie) i szkolny koordynator akcji Rowerowy Maj - Magdalena Bona. Szóstoklasiści z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści pana Piotra i zadawali pytania na tematy związane z kolarstwem.

W klasie VI a jest też kolarz, który odnosi znaczące sukcesy w kategorii "ŻAK" - Dawid Słomiński. Zaprezentował on przed mistrzem i swoją klasą osiągnięcia kolarskie oraz medale i puchary.

Atmosfera spotkania była wspaniała, jedna z mam ("Słodkości Moni") przygotowała lizaki w barwach klubu i z symbolem CCC. Dzieci przygotowały podziękowania, a pan Piotr zrewanżował się kolarskimi gadżetami.

Dużym wydarzeniem i wyróżnieniem był fakt, że dwoje uczniów z klasy otrzymało od państwa Wadeckich w prezencie rowery górskie. Na koniec Piotr Wadecki złożył autografy na koszulkach, czapeczkach, rękawiczkach i wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Do zdjęcia zaprosiliśmy również przebywającą służbowo w naszej szkole wizytator Halinę Knapińską z Delegatury w Kościerzynie.

I tak rozpoczęliśmy Rowerowy Maj w naszej szkole.

nadesłane/Maria Byczkowska, SP Pępowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.