Wypadek w Mojuszu - pięć młodych osób trafiło do szpitala

sobota, 12 maja 2018 r., 23:52
fot. internet/facebook/OSP Sierakowice

W sobotni wieczór doszło do wypadku na trasie Mojusz - Karwacja. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Do szpitala przetransportowano pięć osób, w tym jedną śmigłowcem LPR.

Do wypadku doszło przed godz. 22.30. Na trasie Mojusz- Karwacja. Zderzyły się audi a6 i vw passat.

- Kierujący audi 24-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania. Zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo z naprzeciwka pojazdem marki volkswagen, którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego - informuje starsza sierżant Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Wskutek zderzenia do szpitala przewieziono pięć osób, cztery podróżujące volkswagenem - trzy kobiety i 24-letniego mężczyznę oraz kierowcę audi. Jak poinformowali strażacy, wszystkie osoby zabrane do szpitala były przytomne. Jedną osobę zabrał helikopter LPR. Kierujący byli trzeźwi.

W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Kartuzy, OSP Mojusz i OSP Sierakowice, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.