Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani na drogach powiatu kartuskiego

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 12:24
fot. archiwum

W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Pierwszego amatora jazdy na podwójnym gazie zatrzymano w sobotę w Pałubicach. 45-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierował skodą znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 2 promile. Okazało się również, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę w Żukowie zatrzymano natomiast 26-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował samochodem marki renault mając w organizmie około promila alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.