Katarzyna Wesółka laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 15:58
fot. nadesłane

Katarzyna Wesółka, tegoroczna absolwentka technikum w ZSP w Sierakowicach w kwietniu reprezentowała swoją szkołę na IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie, organizowanym przez ZSHG w Gdyni. Uczennica świetnie spisała się w finale konkursu i zdobyła drugie miejsce.

By zakwalifikować się do finału wojewódzkiego Kasia musiała najpierw przejść eliminacje szkolne. Zajęła w nich trzecie miejsce. Pierwsze zdobyła Kamila Młyńska z  klasy  II TE, natomiast drugie - Ewelina Ruszkowska z klasy III TE. Ze względu na pokrywające się z finałem konkursu, terminy praktyk szkolnych, tylko Kasia wzięła udział w finale.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano dziewięcioro finalistów ze  szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.  Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wybranego miejsca w województwie pomorskim. Uczestnicy musieli przedstawić ją później jury konkursu. Komisja oceniając prace brała pod uwagę takie aspekty jak : oryginalność tematu, poprawność merytoryczną, sposób przedstawienia prezentacji multimedialnej, poprawność jej wykonania i prezentację ucznia. Warto dodać, że wystąpienie przed jury poprzedził test wiedzy o województwie pomorskim, który składał się z dwudziestu pytań.

Reprezentanta z ZSP w Sierakowicach przygotowała prezentację pt.: "Sierakowice kraina miłości", do której zdjęcia wykonywała Natalia Zdrojewska, uczennica klasy III LO.

- Dziewczyny wspaniale uchwyciły na fotografiach piękno naszego regionu i kultury. Jury było pod wrażeniem swobody i rzetelności informacji z jaką Kasia przedstawiała prezentację. Mimo dużej konkurencji nasza uczennica spisała się rewelacyjne, zdobywając ostatecznie II miejsce - informuje ZSP w Sierakowicach.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.