Tak wygląda wnętrze dworca. Inwestycja już na ukończeniu - otwarcie za miesiąc

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 17:01
fot. MD-Z

Już niewiele ponad miesiąc dzieli nas od otwarcia dworca w Kartuzach. Pod koniec czerwca z nowego obiektu będą już mogli korzystać pasażerowie. Prace są na ukończeniu. W niedzielę na dworcu podpisano list intencyjny w sprawie reaktywacji linii Kartuzy-Stara Piła - Gdańsk Kokoszki. Osoby, które wzięły udział w towarzyszącym wydarzeniu happeningu, miały okazję zwiedzić obiekt i zobaczyć efekty dotychczasowych prac.

Prace przy budowie nowego dworca ruszyły jesienią 2016 roku. Budynek z zewnątrz przypomina kartuski dworzec z czasów sprzed II wojny światowej, który zniszczono w 1945 roku. Budynek ma trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 724 m kw. Na pierwszym piętrze ulokowano m.in. punkt informacyjny, kasy, punkt gastronomiczny oraz toalety. Obiekt będzie pełnił nie tylko funkcję węzła przesiadkowego z kasami obsługującymi pasażerów kolei i podróżujących autobusami, ale również kulturalną. Na piętrze znajdować się będzie biblioteka, której zasoby zostaną przeniesione z budynku Kaszubskiego Dworu przy ul. Gdańskiej. Projekt biblioteki wykonała pracownia Sikora Wnętrza. Jego wizualizację załączamy w galerii.

Przypomnijmy, że koszt budowy dworca z remontem ul. Kolejowej to około 10 mln zł. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu budowy węzła integracyjnego wraz z drogami dojazdowymi (m.in. ścieżkami rowerowymi i parkingiem przy ul. Wzgórze Wolności). Całkowity jej koszt to ponad 26 mln zł. Zadanie dofinansowano ze środków unijnych sumą niespełna 10 mln zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.