Hopowo. Bus uderzył w renault, osobówka w pieszą

wtorek, 15 maja 2018 r., 10:19
fot. nadesłane/OSP Hopowo

We wtorkowy poranek służby interweniowały w Hopowie, gdzie doszło do zdarzenia w rejonie przejścia dla pieszych. Fiat Ducato najechał tam na tył renault, w efekcie czego renault uderzyło w przechodzącą przez przejście pieszą. 40-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 7. w Hopowie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca renault scenic 44-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego chcąc umożliwić innej kobiecie przejście przez jezdnię, zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Kierujący Fiatem Ducato 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jadąc za nią, nie zdążył wyhamować w wyniku czego najechał na tył renault, siłą odrzutu renault uderzyło w 40-letnią pieszą - informuje st. sierż. Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Wskutek zdarzenia piesza trafiła do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Hopowo oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.