Gevorg Sahakyan z Cartusii piąty na Mistrzostwach Europy

wtorek, 15 maja 2018 r., 15:19
fot. nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy

Zawodnik sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy, Gevorg Sahakyan reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Seniorów, które w dniach od 30 kwietnia do 6 maja odbywały się w Kaspijsku w Rosji. Zmagania zakończył na piątym miejscu.

Mistrzostwa w Rosji były dla zawodnika Cartusii debiutem w reprezentacji biało-czerwonych po uzyskaniu obywatelstwa polskiego. Gevorg przed tymi zawodami miał już doświadczenie w imprezach podobnej rangi - jest medalistą Mistrzostw Europy i Świata juniorów, ma na swoim koncie wysokie wyniki w Wojskowych Mistrzostwach Świata - złoto zdobyte w Fort Dix w Stanach Zjednoczonych oraz srebro w Teheranie. Sahakyan jest aktualnym Mistrzem Polski i medalistą krajowych pucharów.

Reprezentant Polski swój start w Mistrzostwach Europy rozpoczął zwycięstwem w 1/16 z reprezentantem Niemiec Maximilianem Schwebe - 7:4 , w ćwierćfinale wyższość naszego zawodnika musiał uznać reprezentant Francji Evrik Nikoghosyan, ponosząc porażkę 5:1. Półfinał należał do Rosjanina Adama Kurak - wielokrotnego medalisty Mistrzostw Europy i Świata, który wynikiem 5:2 zapewnił sobie walkę o złoto. Zwycięstwo Rosjanina wynikało między innymi z wsparcia arbitra, który wyraźnie preferował zawodnika gospodarzy.

W półfinale na zawodnika Cartusii czekali silni przeciwnicy. W walkach decydujących o medalach, musiał on uznać wyższość swoich rywali. W starciu o finał przegrał z Rosjaninem - Adamem Kurakiem, który potem został Mistrzem Europy, a w boju o brązowy krążek poniósł porażkę z Bálintem Korpási.

- Dla Gevorga pierwszy start i piąte miejsce to dobre wprowadzenie się do reprezentacji Polski i jeden z lepszych wyników seniorskich zawodnika Cartusii. Wartość tego wyniku podnosi fakt, że Gevorg jest aktualnym Mistrzem Polski w kat. 67 kg, ale w tych Mistrzostwach wystąpił o kategorię wyżej - 72 kg, co jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem dla naszego zawodnika. Tym razem w jego koronnej kategorii wagowej - 67 kg, wystąpił kolega z reprezentacji Dawid Kareciński, który także zajął piąte miejsce, a zatem dwa piąte miejsca konkurujących ze sobą zawodników to najlepsze lokaty polskich klasyków w tych Mistrzostwach Europy. Otwarcie zostało zrobione, teraz pozostał tylko marsz w górę - informuje klub.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.